Краснодар не остави шанс на Арсенал (видео)

Краснодар бързо си стъпи на краката след загубата от Локомотив (Москва) и победи с 2:0 Арсенал (Тула) в 3-ия кръг на руската Премиер лига. Сергей Петров и Маркус Берг отбелязаха попаденията за "биковете", които събраха 6 точки и временно оглавиха класирането.

Българският национал Георги Костадинов е със счупен нос, но въпреки това игра в мача. Неговият Арсенал започна сезона зле и има само 1 точка до момента, а след няколко дни му предстои тежко домакинство на Динамо (Москва).

Двубоят можеше да стартира с гол за "артилеристите" още в 15-ата секунда, но Матвей Сафонов спаси удар на Евгений Луценко. В средата на полувремето Александър Денисов се контузи и отстъпи мястото си на Александър Довбня. Секунди по-късно стражът на Арсенал Артур Нигматулин изби коварен шут на Маркус Берг.
Вандерсон пропусна две добри положения, но Краснодар успя да поведе в 35-ата минута с попадение на защитника Сергей Петров. Той получи хитро подаване от Берг и хладнокръвно матира Нигматулин за 1:0. Точно преди почивката отново Вандерсон имаше шанс да се разпише, но за трети път се провали пред вратата на Арсенал.
В 66-ата минута Юрий Газинский намери Берг зад защитата, шведът преодоля Нигматулин още с поемането на топката и на празна врата вкара за 2:0.
В игра за домакините се завърна друг швед - Виктор Клаесон, който дълго време лекуваше контузия. Офанзивният халф не се беше появявал на терена в официален мач от 26 май 2019 година.