Борусия (Д) се развихри във втората си контрола

Борусия (Дортмунд) записа победа с 11:2 над Аустрия (Виена) във втората си контрола от лагера в Швейцария.  "Жълто-черните" водеха с 4:1 на почивката и 5:2 до 65-ата минута, но в последните 25 минути реализираха още шест попадения във вратата на австрийския си съперник.

В голеадата участие не взе норвежкият таран Ерлинг Холанд, който през седмицата имаше здравословни проблеми. Головете за успеха на германския тим реализираха Джовани Рейна на два пъти, Рафаел Герейро и Имануел Ферай до почивката и Джейдън Санчо, Емре Джан, Мариус Волф, Торган Азар от дузпа, Джъд Белингам, Тайлан Дюман и Нико Шулц след паузата.

За Аустрия по един гол през двете полувремена реализираха Кристоф Моншайн и Александър Юкич.