MP Motorsport с втора победа във Формула 2 на "Каталуния"

Фелипе Другович записа своята втора победа от началото на сезона във Формула 2, след като триумфира в спринтовото състезание на пистата „Каталуния“ в Испания. По този начин бразилецът донесе втора победа за уикенда на своя отбор MP Motorsport, след като неговия съотборник Нобухару Мацушита триумфира във вчерашната основна надпревара.

Другович, потегли от втора позиция, но още преди първия завой бе пред потеглилия първи Лука Гиото (Hitech), след което отвори преднина от близо осем секунди в рамките на първите 10 обиколки, която му бе достатъчна за успеха. Втори на подиума остана именно Гиото, който трябваше да удържи зад себе си лидера в шампионата Калъм Илот (UNI-Virtuosi) в първата половина на състезанието. Тогава британецът изпита огромни проблеми с високата деградация на твърдите сликове на Пирели и се смъкна до осмата позиция на финала. За Илот това състезание не бе голяма загуба в генералното класиране, тъй като неговите най-близки преследвачи в шампионата имаха по-слаби класирания, отново заради високата деградация на гумите, която дори принуди и някои от пилотите да направят спиране в бокса. Един от тях бе най-близкият преследвач на Илот, Роберт Шварцман (Prema), който на финала остана едва 13-ти.

Трети на подиума днес остана съотборникът на Шварцман, Мик Шумахер, за когото това е четвърти подиум от началото наа сезона. Зад сина на седемкратния световен шампион във Формула 1 останаха двамата японци Юки Цунода (Carlin) и вчерашния победител Мацушита. Местата в точки бяха запълнени от Никита Мецепин (Hitech), Педро Пикет (Charouz) и Илот, който завърши девети, но бе печеливш от петсекундното наказание на завършилия осми Кристина Лунгард (ART), което позволи на лидера в шампионата да вземе една точка днес. Датчанинът бе наказан, след като изпревари Илот в последната обиколка, но бе изляза извън ограниченията на пистата в последния шикан на испанското трасе.

В генералното класиране Илот продължава да води с актив от 121 точки, втори е Шварцман със 103, а тройката завършва Лунгард, който не записа нито една точка в Испания, с 87 пункта.

Следващият кръг във Формула 2 ще се проведе на белгийската писта „Спа“ в последния уикенд на август.