Светкавица победи трудно Устрем (Дончево)

Светкавица (Търговище) започна с победа първенството в Трета лига – Североизточна аматьорска група. Домакните се наложиха над временния водач Устрем (Дончево). Срещата се игра пред около стотина зрители на градския стадион „Димитър Бурков“. Домакините доминираха през първата част, докато през втората гостите бяха по-добрият тим.
В 35-ата минута Георги Димитров след самостоятелен рейд в наказателното поле на гостите простреля от близко разстояние вратата на Иван Иванов. В 75-ата отново Георги Димитров стреля силно и изненада отново вратаря на гостите за 2:0. Две минути след това Станислав Иванов от домакините върна топката към вратаря Тодор Тодоров, който вместо да шутира, я пропусна и тя навести мрежата му – 2:1. Това вдигна самочувствието на гостите и те атакуваха по-често вратата на Светкавица. Въпреки многото изгодни положение за гостите гол обаче не падна и срещата завърши 2:1 в полза на тима от Търговище.