Рубин и Урал поделиха точките (видео)

Рубин не успя да постигне първа победа за сезона в РПЛ, след като завърши 1:1 с гостуващия Урал. Мачът на "Ак Барс Арена" предложи доста любопитни моменти, включително и два червени картона. През второто полувреме гол на Урал беше отменен.

Рубин стартира кампанията с домакинско поражение от Локомотив (Москва), но днес имаше всички основания да се надява, че ще вземе трите точки срещу Урал, който в първия кръг отстъпи на Динамо (Москва) и като цяло е с доста променен състав.

В 10-ата минута Карл Старфелт ненужно игра с ръка в наказателното поле и съдията Алексей Сухой даде дузпа, която Ерик Бикфалви реализира. Последваха няколко добри атаки на Рубин и стабилни намеси на вратаря на гостите Ярослав Годзюр. Неговият колега Юрий Дюпин също показа класа, избивайки силен удар на Рафал Аугустиняк.
В 31-ата минута защитникът на казанци Михаил Меркулов получи втори жълт картон и остави отбора си с човек по-малко. Въпреки това, само 4 минути по-късно Сухв отсъди дузпа и за Рубин, а Иван Игнатиев нямаше проблеми да изравни от бялата точка.
В средата на второто полувреме и Урал остана в намален състав. Червен картон получи Роман Емелянов, който не прецени влизането си в краката на Игнатиев и също беше изгонен. Малко преди това съдията отмени гол на Андрей Егоричев заради засада.
Никой от отборите не се примири с равенството и последните минути бяха много интересни. В 70-ата минута Джордже Деспотович направи голям пропуск пред вратата на гостите. Те също можеха да измъкнат победата, но в добавеното време Дюпин не трепна след удар с глава на Бикфалви.