Ванкувър е все по-близо до това да детронира настоящия шампион

Ванкувър Канъкс поведе с 2:0 победи в серията със Сейнт Луис Блус от първия кръг на плейофите в Националната хокейна лига на САЩ и Канада. В Едмънтън символичните гости от Ванкувър се наложиха с 4:3 след продължение и се нуждаят от още само две победи в оставащите пет мача, за да детронират шампиона в лигата за 2019 година.

Канъкс бяха много близо до успеха още в редовното време, но седем секунди преди финалната сирена Джейдън Шварц изравни за 3:3. Преди това Ванкувър на два пъти повеждаше с по два гола разлика. Бо Хорват откри в осмата минута, а в средата на втората третина Танер Патерсън покачи на 2:0.

Райън О'Райли върна един гол за "сините", но Елиаш Петерсон възстанови аванса на Ванкувър в шестата минута на третата част. Сами Блес бе точен за 2:3 десет минути преди изтичането на редовното време, а до края усилията на Сейнт Луис дадоха плодове и резултатът бе изравнен. Това обаче не пречупи Ванкувър и 5 минути и 55 секунди след началото на продължението Хорват вкара втория си гол в мача, за да донесе победата на канадския отбор.