Локомотив (Пловдив)

Локомотив (Пд) влезе в релси след труден успех над Ботев (Враца) - (видео)

15 август 2020 | 19:36 - Обновена
Локомотив (Пловдив) записа първи успех за сезон 2020/21 в efbet Лига! Носителят на Купата и Суперкупата на България се наложи с 2:1 над Ботев (Враца) в среща от втория кръг на първенството ни, а успехът в никакъв случай не дойде лесно за "смърфовете". Бирсент Карагарен (8) изведе "смърфовете" напред, а Валери Домовчийски (28) изравни от дузпа. Лукас Салинас (52) донесе успеха за пловдивчани. Двубоят на стадион "Локомотив" в парк "Лаута" започна с едноминутно мълчание в знак на почит към легендата на българския футбол Бисер Михайлов, починал на 13 август.

Локомотив (Пловдив) стартира сезона с успех срещу Лудогорец за Суперкупата на България, но в първия кръг от новото първенство претърпя болезнено поражение от Ботев (Пловдив). Тогава тимът на Бруно Акрапович подходи с прекалено високо самочувствие в дербито и беше тотално надигран от "канарчетата", които се наложиха с 2:0 в Коматево. Днес Локомотив влезе в релсите с успех срещу непредвидимия Ботев (Враца), който изненада всички с победата с 3:1 срещу Лудогорец.

Врачани демонстрираха много интелигентен футбол, а старши треньорът Антони Здравков явно е сглобил добър колектив и това си пролича както срещу разградчани, така и срещу пловдивчани. Бруно Акрапович се завърна на пейката, след като изтърпя наказанието си.
 Акрапович: Не взимам играч без проби
Босненецът направи една промяна в състава си спрямо този от мача с Ботев (Пд). В игра се появи Дейвид Малембана на мястото на Петър Витанов. Димитър Илиев беше на обичайната си позиция, а в халфовата линия бразилецът Лукас Салинас бе натоварен с по-офанзивни функции от Парвизджон Умарбаев и Милош Петрович.

Гостите нямаха кадрови проблеми. В състава след изтърпяна санкция се завърна Иво Михайлов, но той беше резерва. Юлиан Ненов пък вече е картотекиран. Бившият футболист на Дунав също започна на пейката, а в предни позиции стартираха Даниел Генов, Валери Домовчийски и Петър Атанасов, които отбелязаха попаденията срещу Лудогорец.

Димитър Илиев записа своя мач номер 250 в елита, но не успя да се разпише, с което щеше да влезе в топ 10 на голмайсторите на Локо за всички времена. До момента любимецът на феновете на "смърфовете" има 34 шампионатни попадения за родния си тим.

След спокойни начални минути, в които липсваха голови положения, Локомотив (Пловдив) поведе в резултата. В 8-ата минута грешка на защитник в зелено в близост до наказателното поле доведе до карамбол, при който Карагарен излезе сам срещу стража Красимир Костов. Крилото запази самообладание и насочи в обратния ъгъл на вратата, а топката се оплете в мрежата на врачани.
В 11-ата минута опасен шут на Димитър Илиев, насочен под напречната греда, беше избит с вещина от Костов в ъглов удар. В 17-ата минута пробив на Йосип Томашевич по левия фланг завърши с центриране на халф-бека, което затрудни Костов. Наложи се вратарят да плонжира, за да изчисти в ъглов удар. Две минути по-късно гостите от Враца можеха да възстановят равенството, но Петър Атанасов направи сериозен пропуск. Центриране на Даниел Генов беше засечено от Атанасов с глава, останал на два метра от голлиния, но ударът му излезе в аут. В 28-ата минута Ботев (Враца) получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар за нарушение на Лукас Масоеро срещу Даниел Генов. Защитникът закачи футболиста на гостите, който пък очакваше това и не закъсня да падне в наказателното поле. Зад топката застана Валери Домовчийски, който превърна дузпата в гол, пращайки Луков в обратния ъгъл.
В 35-ата минута Луков трябваше да се намесва при опасен удар на Домо по земя. Стражът парира удара, а от непосредствена близост Атанасов стреля над вратата му. Преди това обаче страничният съдия вдигна флага си за засада. Така двата тима се оттеглиха в съблекалните при резултат 1:1 след първите 45 минути, в които "смърфовете" на три пъти имаха претенции за дузпа, които бяха подминати от главния съдия Георги Николов. Второто полувреме започна силно за пловдичани, които опитаха веднага да притиснат своя опонент в неговата половина. Това доведе до успех в 52-ата минута, в която Анте Аралица проби дясната зона на защитата в зелено и центрира в наказателното поле, а там Лукас Салинас засече с крак право във вратата зад Костов.
В 64-ата минута Димитър Илиев засече с глава центриране на Умарбаев от корнер, но топката прелетя над напречната греда. В 87-ата минута Аласан Н'Диайе получи втори жълт и респективно червен картон за реплика към главния съдия.

efbet Лига - 2 кръг:

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - БОТЕВ (ВРАЦА) 2:1
1:0 Бирсент Карагарен (8)
1:1 Валери Домовчийски (28)
2:1 Лукас Салинас (52)

Стартови състави:

ЛОКОМОТИВ: Мартин Луков, Дейвид Малембана, Лукас Масоеро, Диниш Алмейда, Милош Петрович, Парвиз Умарбаев, Йосип Томашевич, Бирсент Карагарен, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Анте Аралица
Старши треньор:  Б. Акрапович
БОТЕВ: Красимир Костов, Аласан Н'Диайе, Атанас Зехиров, Валери Домовчийски, Венцислав Керчев, Даниел Генов, Димитър Буров, Илия Миланов, Педро Лагоа, Петър Атанасов, Христо Златински

Владислав Узунов23 Владислав Узунов
Милош Петровичжълт картон Милош Петрович  89' Илия Миланов  Илия Милановжълт картон
Момчил Цветановжълт картон Момчил Цветанов  88'
86'   червен картон
Анте Аралицаизлиза Анте Аралица  82'
Георги Минчеввлиза Георги Минчев
Лукас Салинасизлиза Лукас Салинас
Момчил Цветановвлиза Момчил Цветанов
75' Христо Златински  Христо Златинскиизлиза
Чавдар Ивайлов  Чавдар Ивайловвлиза
Парвизджон Умарбаевизлиза Парвизджон Умарбаев  72'
Петър Витановвлиза Петър Витанов
Бирсент Карагаренизлиза Бирсент Карагарен
Николай Николаеввлиза Николай Николаев
69' Христо Златински  Христо Златинскижълт картон
65'   излиза
Владислав Узунов  Владислав Узуноввлиза
Валери Домовчийски  Валери Домовчийскиизлиза
Ивайло Михайлов  Ивайло Михайловвлиза
56' Атанас Зехиров  Атанас Зехировизлиза
Юлиан Ненов  Юлиан Неноввлиза
Петър Атанасов  Петър Атанасовизлиза
Том  Томвлиза
54'   жълт картон
Лукас Салинасгол Лукас Салинас  52'
Анте Аралицажълт картон Анте Аралица  45'
29' Валери Домовчийски  Валери Домовчийскидузпа