Розова долина (Казанлък) спечели титлата при девойки старша възраст на държавното за ансамбли

Отборът на Розова долина (Казанлък) спечели титлата при девойки старша възраст на държавното първенство по художествена гимнастика за ансамбли (4-6 гимнастички), категория "Б", което се провежда в зала "София". Гимнастичките от Казанлък събраха 22.400 точки (10.500+11.900) от двете си изпълнения с бухалки. На второ и трето място са съответно състезателките от първия отбор Тракия (Пловдив) със сбор от 22.375 точки и гимнастичките на клуб Чар ДКС (Варна) с 20.983 точки.

В топ шест са още вторият отбор на клуб Тракия (Пловдив), Левски и Пирин (Благоевград). В шампионата участие взеха 16 отбора.

Черноморец (Бургас) се класира на първо място при жените в надпреварата за ансамбли (4-6 гимнастички) със сбор от 13.500 точки. Среброто спечели клуб Олимпия 74 (Бургас), а третата позиция зае МИК Гергана (Добрич). В тази категория имаше само три ансамбъла, които играха съчетания с обръчи.