Първа победа за Спартак М (видео)

Спартак (Москва) постигна първа победа от началото на сезона в РПЛ. Попаденията за успеха с 2:0 срещу Ахмат реализираха Джордан Ларсон (от дузпа) и Есекиел Понсе след почивката. През първото полувреме реферът Евгений Турбин отмени голове на Ларсон и Георгий Джикия, съответно заради игра с ръка и засада.

Двубоят на "Откритие Арена" ще се запомни и с неприятния инцидент, при който удар на Александър Соболев прати в безсъзнание футболиста на гостите Зоран Нижич и той беше откаран в болница.

За Спартак беше много важно да стигне до трите точки, след като на старта изпусна аванс от два гола срещу Сочи. Тогава главно действащо лице беше съдията Василий Казарцев и днес феновете на "червено-белите" опънаха транспарант с красноречивото послание: "Да подкрепяш Спартак не е престъпление".
В 17-ата минута Джордан Ларсон прати топката във вратата на Ахмат, но след проверка с ВАР голът беше отменен заради игра с ръка на шведския нападател. В средата на полувремето силен удар на Роман Зобнин затрудни Гиорги Шелия, но той реагира добре и изби топката в гредата.
Ахмат отговори с пропуск на Владимир Илин, но и намесата на стража на домакините Александър Максименко заслужава похвала. Андрес Понсе в 45-ата минута също беше близо до гол, а Турбин отмени второ попадение на Спартак, този път за игра с ръка на Джикия.
Домакините все пак откриха резултата в 52-ата минута, когато получиха дузпа и Ларсон хладнокръвно прати Шелия в грешния ъгъл. Нарушението беше отсъдено за задържане на Самуел Жиго от Антон Швец.
Ахмат продължи да атакува опасно и имаше възможност бързо да изравни, но рикошет попречи на Бернард Бериша да се разпише. После дойде и неприятният момент с контузията на Нижич, както и още една намеса на ВАР  - за евентуална дузпа в полза на Спартак. Такава обаче не беше отсъдена.
Интригата приключи в 69-ата минута с гола на Есекиел Понсе. Аржентинецът беше на точното място след подаване на Соболев с глава и удвои аванса на спартаковци.
В 77-ата минута Максим Ненахов получи втори жълт картон и остави Ахмат с човек по-малко. Отборът от Грозни е на 12-о място в класирането с 1 точка и без отбелязан гол.
Спартак поведе преди останалите мачове от кръга с 4 точки. В следващия кръг столичният гранд ще гостува на Уфа.