Изгониха двама братя при загуба на Арсенал, Костадинов не игра (видео)

Българският национал Георги Костадинов не игра за Арсенал (Тула) при домакинската загуба с 2:3 от Уфа. Той остана на пейката, а съотборниците му за втори пореден път разочароваха феновете си, след като на старта на новия сезон стигнаха само до 0:0 у дома срещу Ахмат.

Арсенал игра силно преди почивката и поведе с гол на Евгений Луценко, но след почивката допусна бърз обрат. Голяма вина за поражението имат и брататя Кингс и Еванс Кангва. Двамата замбийци получиха червени картони и домакините завършиха срещата с 9 човека.
Преди да бъде изгонен, Кингс Кангва беше сред най-добрите футболисти на Арсенал. В 26-ата минута той центрира към Луценко и опитният нападател се разписа с летящ плонж с глава. В самия край на полувремето обаче Вячеслав Кротов се разписа за 1:1 и постави началото на обрата.

Гостите излязоха напред в резултата в 54-ата минута, когато точен беше Артьом Голубьов, а малко по-късно получиха дузпа, реализирана от Ловро Бизяк. В 72-ата минута Кангва стреля силно от границата на наказателното поле и топката се заби под гредата, но след това домакините сами се лишиха от възможността да стигнат поне до равенството.

В 85-ата минута авторът на втория гол за Арсенал влезе много грубо в краката на съперник до тъчлинията и получи директен червен картон, а в добавеното време появилият се като резерва негов брат Еванс Кангва също беше изгонен, но за опасна игра в центъра на терена.
Победата е първа за Уфа през сезона, след като преди седмица отборът беше разгромен с 0:3 от Краснодар.