7 хоумръна не стигнаха на Торонто за победа в Бъфало (видео)

Торонто Блу Джейс стана едва четвъртият отбор в историята на МЛБ, който удря седем хоумръна и не печели двубоя си. Тази нощ "сините сойки" изкараха топката седем пъти извън очертанията на ст. "Сейлън Фийлд" в Бъфало, но въпреки това отстъпиха с 11:14 след 10 ининга срещу Маями Марлинс.

За канадския тим това беше първо поражение от два мача във временния му дом на американска територия. Заради пандемията от коронавирус Торонто ще играе всичките си домакинства през 2020 г. на терена на своя филиал в дивизия ААА на Младежката лига Бъфало Байсънс в щата Ню Йорк.

Гостите от Флорида поведоха с 8:0 в 3-тия ининг и с 11:4 в 5-ия, но бяха настигнати в резултата благодарение на хоумрън фестивала на домакините. Теоскар Ернандес в 3-тия, Роуди Телес в 4-тия, Травис Шоу в 5-ия и Дани Джансен в 6-ия произведоха по един двоен изстрел, а Владимир Гереро-младши в 7-ия и Бо Бишет и пак Шоу в 8-ия завъртяха соло обиколки за 11:11.

По ирония на съдбата последният отбор, който беше губил мач след седем ударени хоумръна, беше Чикаго Уайт Сокс на 25 юни 2016 г. срещу... Торонто Блу Джейс (8:10). Сега канадците станаха изобщо първите, допуснали загуба с 3 точки разлика, след толкова много хоумръни.

Тя беше осигурена заради правилото за поставен рънер на втора база в екстра ининга, от което се възползваха "марлините". В отварянето на 10-ия Магнеурис Сиера записа 2 RBI с единичен хит и после довърши обиколката си при сингъл на Хесус Агилар.

След това Джош Ей Смит (S 1) затвори безпроблемно мача от възвишението и донесе победата на друг риливър – Брандън Кинцлър (W 1-0), направил 4 аута в 8-ия и 9-ия. Загубата пое Рафаел Долис (L 0-1), дал трите точки в горната част на допълнителния ининг.

Торонто Блу Джейс - Маями Марлинс 11:14 (10 ининга)