Фрозиноне ще спори със Специя за място в Серия "А"

Фрозиноне стана вторият финалист в плейофа за влизане в Серия "А". Вчера място на финала си осигури Специя на Андрей Гълъбинов, а днес същото сториха и играчите на Алесандро Неста.

Фрозиноне спечели с 2:0 като гост в реванша срещу Порденоне и така обърна нещата в своя полза. "Синьо-жълтите" бяха загубили първата среща с 0:1 у дома, но в крайна сметка триумфират с 2:1 общ резултат.

Гостите решиха всичко с два ранни гола. Чиано откри резултата в 7-ата минута, а Новакович вкара решаващият втори гол в 15-ата минута. След това Порденоне опита да потърси обрат, но не успя да го постигне.

Така Фрозиноне ще играе със Специя на финала. Победителят ще се реши в два мача и ще се присъедини към Беневенто и Кротоне, които вече се класираха в елита, заемайки 1-ото и 2-ото място в Серия "Б" в редовния сезон