Лас Вегас спечели категорично над Чикаго

Райли Смит се отличи с два гола и две асистенции за победата на Лас Вегас с 4:1 над Чикаго в първи двубой от плейофите в Западната конференция на Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Ший Тиъдър и Уилям Къриър също се разписаха в полза на победителите на двубоя в Едмънтън.

Вратарят Робин Ленер направи 19 спасявания за лидера на Запад - Вегас.

Давид Кампф реализира единственото попадение в полза на Чикаго.

В друга среща от директните елиминации Калгари се наложи с 3:2 над Далас. Дилън Дъб се разписа на два пъти в полза на Ойлърс, докато съотборникът му Расмус Андерсон осигури успеха с 3:2 с попадението си в 37-ата минута.
Отборът на Старс изравни от 0:2 до 2:2 след голове на Денис Гурянов и Джейми Бен във втората част.
В Източната конференция отборът на Тампа Бей се наложи трудно с 3:2 над Кълъмбъс след продължение и също води с 1:0 успеха в серията. Брейдън Пойнт реализира решителния гол за Лайтнинг.