Шампионът Зенит не срещна трудности във Волгоград

Шампионът Зенит (Санкт Петербург) започна новия сезон в Премиер лигата на Русия с очаквана победа. Възпитаниците на Сергей Семак се наложиха с 2:0 като гост на новака Ротор (Волгоград) и записаха първи три точки в актива си.

Питерци поведоха в 22-ата минута, когато Себастиан Дриуси отне топката от противников футболист и пусна успоредно на голлинията към Артьом Дзюба, който отблизо засече във вратата за 0:1.

В 79-ата минута самият Дриуси отбеляза втория гол за своя тим, който отново дойде след голяма грешка в отбраната на домакините. Защитник не се намеси добре при едно центриране и за малко да си вкара ефектен автогол с пета. Вратарят Александър Довбня също не се намеси убедително и изпусна топката, а Дриуси притича и я вкара отблизо за 0:2.

Така Зенит постигна своето и тръгна сезона с победа. В следващия кръг тимът от Санкт Петербург отново гостува на ФК Ростов на 15 август. Ротор пък ше търси първа победа за сезона в гостуване на Динамо (Москва).