Царско село изнесе лекция на Етър (видео+галерия)

Отборът на Царско село постигна лесен успех с 3:0 над Етър в сблъсък от първия кръг на efbet Лига. Головете за "царете" бяха дело на Андерсон Кордейро (20), Антонио Георгиев (47) и автогол на Иван Скерлев в 67-ата минута.
Още във втората минута станахме свидетели на първата добра атака за домакините в срещата. Андерсон Кордейро получи добър пас, а атакуващият футболист не се забави и отправи първия удар, който обаче премина над вратата.
В 8-ата минута Андреас Васев направи отличен пробив отляво, след което центрира в наказателното поле към Борис Галчев, който стреля с глава, но ударът му не попадна в очертанията на вратата.
48 Царско село - Етър
В 14-ата минута Ивайло Марков се разписа в мрежата на гостите от Велико Търново, но попадението на бранителя бе правилно отменено от страничния съдия, който вдигна флага за засада.
в 20-ата минута домакините логично стигнаха до първия гол в двубоя. Защитата на Етър не изчисти добре топката. Кълбото стигна до Андерсон Кордейро, който с бомбен шут от границата на наказателното поле прати топката в мрежата на гостите.
Две минути по-късно "червените" бяха съвсем близо до втори гол, след като Сисе бе оставен сам в наказателното поле, но нападателят не успя с глава да се разпише от удобна позиция.
В 31-ата минута Мирослав Будинов се пребори с Пламен Крачунов, след което шутира силно, но Христо Иванов показа класата си, избивайки коженото кълбо в корнер.
В 34-ата минута Милчо Ангелов пусна добър пас към Кольо Станев. Младият футболист не се забави и стреля силно, но твърде неточно.
Втората част започна мечтано за отбора на Любослав Пенев. Две минути след подновяването на играта Борис Галчев центрира от фаул в наказателното поле към Антонио Георгиев, който с глава вкара за 2:0.
В 53-ата минута Мирослав Будинов нанесе пореден удар, който този път срещна гредата.
Две минути по-късно Пламен Крачунов направи нарушение, за което получи втори жълт картон и остава Етър с човек по-малко на терена.
В 67-ата минута Иван Скерлев си вкара автогол. Резервата Стефан Христов засече с глава центриране в наказателното поле, топката срещна гърба на бранителя и влезе във вратата за трети път.
В 77-ата минута гостите направиха отлична атака, която завърши с удар на Мариян Иванов, но бранител на Царско село успя да избие кълбото в корнер.

До края на срещата двата отбора имаха по няколко ситуации, но до нови попадения не се стигна.

ЦАРСКО СЕЛО - ЕТЪР 3:0