Тройка на Кайл Кузма прекъсна негативна серия на Лейкърс

Кайл Кузма вкара тройка 4 секунди преди сирената за победата на Лос Анджелис Лейкърс над Денвър със 124:121 в мач от първенството на НБА. Така "езерняците" прекъснаха серията си от три поредни поражения.

Героят Кузма завърши с 25 точки и шест борби, а звездата на Лейкърс ЛеБрон Джеймс се отличи с 29 точки и 12 асистенции за успеха. Антони Дейвис записа 27 точки, 6 борби и 5 асистенции

За Нъгетс най-полезен беше Пи Джей Доужър с 18 точки. Той имаше шанс да намали пасива на тима на точка 4.4 секунди преди края, но пропусна втория наказателен удар. Цели осем баскетболисти завършиха с двуцифрен точков актив, а отборът стреля над 58% от полето, но в крайна сметка отстъпи.

В следващите си мачове тимът от Ел Ей играе срещу Сакраменто Кингс, а Денвър излиза на паркета срещу градския съперник на Лейкърс – Клипърс.

Лейкърс води в Западната конференция с 52 победи и 18 загуби, а Денвър е трети с 46 победи в 71 мача.

Девин Букър реализира 35 точки, а Финикс спечели срещу Оклахома Сити със 128:101 и записа шеста победа в шест мача след подновяването на шампионата в НБА.

Оклахома Сити игра без четирима от петте си най-добри реализатори, които са контузени - Шей Гилджъс-Алекзандър, Данило Галинари, Денис Шрьодер и Стивън Адамс.

Маями победи Индиана със 114:92 точки при завръщането в игра на Джими Бътлър, който вече е възстановен от травма на крака.

Бътлър отбеляза 19 точки за успеха и добави 11 борби, 5 асистенции и 4 отнети топки, а Дерик Джоунс-младши записа 18 точки.

Маями изигра силна трета четвърт, която спечели с 35:17 и контролираше мача до края.

Крис Буше записа рекордните в кариерата си 25 точки и спечели 11 борби за успеха на Торонто срещу Милуоки със 114:106.

Милуоки игра без звездата си Янис Адетокумбо, който имаше проблеми със зъбобол.

Далас преодоля пасив от 22 точки във втората част и победи Юта със 122:114. Тим Хардауей-младши беше най-резултатен за успеха с 27 точки, а Сет Къри добави 22. Бобан Марянович завърши с 20 точки и 9 борби.

Това е най-голямият обрат за Маверикс от февруари 2016 година.