Форест Бойс удържа финалния натиск на Енигма и се приближи до трофея

Поставеният под №1 в плейофите на Трета дивизия отбор на Форест Бойс Ботевград надигра трудно третия в схемата Енигма Фойерверк с крайното 77:69 (30:11, 15:25, 25:18, 7:15) в първа среща от битката за златото в дивизията. Отборът на Енигма трябваше да се справя без лидерите си Любомир Орешаров и Преслав Неделчев, но показа страхотен характер и бе близо до обрат в мача, въпреки че изоставаше с 20 точки в третата част. Снимка на НАЛБ.
Ботевградчани започнаха срещата във вихрено темпо със 7 безответни точки, а първата двуцифрена разлика не се забави и дойде след успешна стрелба от тройката на Мариян Николов - 13:2. Нова опустошителна серия от 10:0 потвърди амбициите на "белите" за ранно убиване на интригата и ги изстреля напред с 30:11 след първите 10 минути.Снимка на НАЛБ.
Играчите на Енигма се съживиха през втората четвърт и отвърнаха с 10 поредни точки, за да скъсят дистанцията от опонента си на 10 пункта при 35:25. Същата разлика се запази и до края на периода, приключил прпи 45:36 в полза на Форест Бойс.

Символичните домакини стегнаха защитата си в началото на второто полувреме, а в нападение бяха безпогрешни и по едно време разликата стана 20 точки при 66:46. Николов и компания продължаваха да диктуват събитията на паркета и се оттеглиха на кратка почивка при 70:54 преди финалните 10 минути.
"Фойерверките" обаче показаха характер и направиха чудесна серия от 13:4, за да се доближат на 7 точки от съперника си по средата на последния период - 74:67. Снимка на НАЛБ.
Некоординираните действия от страна на играчите на Форест се сипеха в заключителните минути на последния период, но пропуски от страна на Енигма попречиха на "червените" да осъществят обрат в мача - 77:69.Снимка на НАЛБ.
Мариян Николов наниза 22 точки за Форест Бойс, капитанът Мартин Георгиев добави "дабъл-дабъл" 16 точки и 10 борби, Драгомир Енчев също се отчете с "дабъл-дабъл" от 15 пункта и 10 овладени топки, а с 12 и 8 борби приключи Николай Василев.

Максим Алексиев поведе Енигма с 24 точки и 6 борби, Георги Младенов добави 17 пункта и 6 борби, а Благой Стоицов отбеляза 11 точки и взе 12 борби.