Черноморец записа историческа победа в Смолян

Отборът на Черноморец (Бургас) воден от Слави Костенски записа историческа победа с 1:0 на старта в Трета лига. "Акулите", които имат амбиция през настоящия сезон да се завърнат в професионалния футбол спечелиха много важен успех при визитата си на Родопа, а попадението падна в последните минути на срещата. Това е и първа победа за бургазлии, които не бяха печелили срещу този опонент в Смолян, а домакините отново се опитаха да измъкнат поне частичен успех.

Двубоят вървеше към реми, но напористата игра на гостите след почивката даде резултат. В 84-та минута акулите стигнаха до успеха. След остро центриране на Милен Танев в наказателното поле, най-съобразителен се оказа бранителят Стоян Кижев, който се включи в атаката и засече с крак, пращайки топката под плонжа на вратаря Стилиан Ангелов за крайното 0:1. Тимът на Слави Костенски ще отпътува за Бургас с трите точки.