София Балкан нанесе второ поражение на Черно море Тича в турнира по баскетбол на колички

София Балкан нанесе второ поражение на Черно море Тича в турнира по баскетбол на колички. Столичани, които са първият шампион и носител на Купата на България в историята на този спорт, се утвърдиха на второто място в шампионата, след като спечелиха срещу вицешампионите с 55:35. С този мач приключи и първият от три турнира в зала "Орловец" в Габрово.

Григор Иванов изигра силен мач за победителите, вкара 31 точки и добави 11 борби и 5 асистенции за успеха. За Черно море Тича отново най-добър беше Мартин Иванов, завършил с 27 точки и 13 борби.

Домакин на втората надпревара ще бъде Варна, а мачовете ще се играят на 26 и 27 септември. Финалният турнир ще бъде в зала "Триадица" в София на 10 и 11 октомври.