Шумен обърна Спартак (Варна), феновете на "соколите" отново скочиха на треньора

Шумен победи Спартак (Варна) с 3:2 в мач от първия кръг в Трета лига – Североизточна група в Шумен. Домакините започнаха по-добре и създадоха няколко опасности.  Румен Николов стреля с глава в аут, после вратарят на Спартак Християн Славов изби коварен удар, а след това отново се намеси добре след удари с глава и крак на Румен Николов.

В 20-ата минута Спартак откри резултата. След удар с глава и рикошет, вратарят на шуменци Иван Иванов изби, но защитникът на гостите Мартин Минчев направи успешна добавка с глава – 1:0. В 40-ата минута Яники Смирнов насочи топката с глава, тя отскочи от защитник и влетя в мрежата – 2:0 за Спартак. Две минути по-късно домакините намалиха. След като вратарят на варненци Християн Славов изби два пъти топката, шуменец я вкара в мрежата - 1:2.

Варненци са подкрепяни от над 50 свои фенове, които в началото на срещата за пореден път издигнаха плакат срещу треньора Кирякос Георгиу, на който пишеше: "Дори Чък Норис не може да изгони Кириакос от Спартак Вн".

В 67-ата минута Шумен изравни след показна атака. След центриране от фланга футболист на домакините насочи неспасяемо топката под гредата - 2:2. В 83-ата минута Шумен стигна до пълен обрат. Румен Николов се разписа с глава за 3:2.

След двубоя феновете на Спартак обградиха съблекалните и поискаха оставката на треньора Георгиу.