Ботев (Пд) приземи беззъб Локомотив в дербито под тепетата (видео+галерия)

Ботев (Пловдив) спечели с 2:0 градското дерби с Локомотив (Пловдив). Звездата на "канарчетата" Тодор Неделев се отчете с гол и асистенция. Националът откри резултата в деветата минута с диагонален удар отляво. В началото на второто полувреме новото попълнение на домакините Атанас Илиев удвои с глава.

96 Ботев (Пловдив) - Локомотив (Пловдив)
Срещата в Коматево започна с пропуск на Иван Бандаловски. Опитният футболист стреля с глава от границата на вратарското поле, но Мартин Луков се справи със ситуацията.
В деветата минута голмайсторът на Ботев Тодор Неделев не прости на стража на "смърфовете". Капитанът на домакините получи топката отляво и с удар по диагонала матира Луков през ръцете му - 1:0 за "жълто-черните".
В 33-ата минута Антонио Вутов стреля неточно по посока на вратата на Локомотив. В ответната атака Димитър Илиев можеше да застраши мрежата на Янко Георгиев, но Станислав Работов блокира капитана на гостите.

Няколко минути след почивката Янко Георгиев отби топката в краката на Бирсент Карагарен, който шутира, но вратарят на "канарчетата" поправи грешката си и спаси. В 55-ата минута Неделев изведе Атанас Илиев по прекрасен начин срещу Луков, но вратарят изби с крака последвалия удар. След корнера обаче дошлият от Монтана нападател не сбърка. Илиев посрещна с глава центрирането на Неделев и "канарчетата" поведоха с 2:0!

В 85-ата минута Давид Малембана шутира от далеч, а стражът Георгиев отби несигурно. "Бяло-черните" обаче не се възползваха от грешката и резултатът остана непроменен. Така носителят на Купата и Суперкупата на България започна сезона със загуба, а отборът на Ферарио Спасов записа впечатляващ старт.