Гълъбинов се отдалечава от Серия "А"

Отборът на Специя допусна загуба с 0:2 като гост на Киево в първия 1/2-финален плейоф за влизане в Серия "А". Така играчите на Винченцо Италиано ще имат трудна задача да заличат този пасив в реванша, ако искат да намерят място на финалния плейоф и евентуално да се борят за влизане в елита.

Българският нападател на гостите Андрей Гълъбинов бе оставен на пейката и се появи като смяна в 75-ата минута. И той обаче не успя да помогне на своя тим да постигне по-добър резултат.

Киево взе преднина от два гола още в началото на мача. Филип Джорджевич откри във 2-ата минута, а Джоел Оби удвои в 9-ата.

Специя опита да се върне и имаше чудесен шанс в 58-ата минута, когато получи дузпа, но Матео Ричи пропусна от бялата точка.

Така Киево е сериозен фаворит преди реванша, който ще се изиграе на 11 август.