Ивелин помогна на Ростов да започне сезона с победа (видео)

Ростов започна с победа новия сезон в Премиер лигата на Русия. "Жълтите" победиха ФК Тамбов с 1:0. Българският халф Ивелин Попов изведе гостите с капитанската лента, но получи жълт картон и бе заменен в 71-ата минута от Роман Ерьоменко. Въпреки това той имаше важна роля за успеха на своя тим.

Единственият гол в мача падна в 21-ата минута, а Ивелин имаше сериозно участие в него. Българинът напредна отдясно и центрира успоредно на голлинията, защитник успя да промени движението на топката, но въпреки това тя стигна до Павел Мамаев, който с глава стреля във вратата и отбеляза за 0:1, като този резултат се запази и до края.

В другия двубой от кръга днес съставът на ЦСКА (Москва) също си тръгна с успех като гост. "Армейците" се наложиха с 2:0 над новака Химки.
Московчани решиха всичко още през първата част с голове на Константин Кучаев в 19-ата и Алан Дзагоев в 45-ата минута.