Локо (Сф) превзе Своге и поведе колоната

Локомотив (София) започна с победа новия сезон във Втора лига. Футболистите на Иван Колев записаха успех с 2:0 над Спортист (Своге). Срещата се игра при силен вятър на Градския стадион в Своге, като на моменти топката си правеше шеги с играчите. На трибуните присъстваха интересни личности: началникът на гостуващия тим Иван Василев, босът на Царско село Стойне Манолов, единият от собствениците на Левски Константин Папазов и съветникът на шефа на Локомотив (Пловдив) Христо Крушарски - Чавдар Цветков.

Още във втората минута Айкут Рамадан можеше да открие за домакините, но ударът му мина на метър над вратата на столичани. В шестата минута Денислав Станчев засече подаване по тревата и Локомотив поведе - 1:0. В 23-ата минута Томи Костадинов можеше да изравни, но халфът на Спортист стреля покрай целта.

След почивката вятърът се усили и в 47-ата минута той за малко да асистира за гол на "железничарите". Вратарят Стефано Кунчев очакваше кълбото да излезе в аут, но то се отби в гредата, а след това попадна у Светослав Диков. Централният нападател на Локомотив обаче не уцели мрежата отблизо. Този път вятърът помогна на Кунчев. В 51-ата минута обаче Диков не сгреши. Той получи пас отляво и с удар от въздуха преодоля стража на домакините - 2:0 за софиянци. В средата на втората част Рамадан получи втори жълт картон и Спортист остана с 10 души на терена. Така "червено-черните" спечелиха първите си 3 точки през сезона.

Спортист (Своге) 0:2 Локомотив (София)