Левски спечели турнира по баскетбол на колички в Габрово

Шампионът Левски записа втора победа и спечели първия турнир от Петото Държавно първенство по баскетбол на колички. В зала „Орловец“ в Габрово „сините“ не оставиха шансове пред Черно море Тича и спечелиха с категоричното 62:33 и втория си мач. Така момчетата, водени от националния селекционер Владимир Искров, спечелиха и турнира и водят в класирането преди следващите надпревари.

Георги Иванов изигра нов резултатен мач и вкара 18 точки в последния си двубой с екипа на Левски този сезон. Той добави и 9 борби. С 12 точки се отчете Николай Ваклинов. 10 точки и невероятните 27 борби записа Димитър Костов. С по 8 точки се отчетоха Цветомир Цветков и Александър Попов.

За варненци 29 точки вкара капитанът Мартин Иванов, който игра без смяна. Единствен друг с точки за Черно море Тича бе Христо Мисляков. Утре варненци ще излязат в 10:00 срещу София Балкан в сблъсък за второто място. Можете да гледате мача в канала на БФБаскетбол в YouTube.