Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

Петър Пеев и Инна Ефтимова са шампиони на 100 метра

Петър Пеев (СКЛА Ивет Лалова Спринт Академи) и Инна Ефтимова (Дунав-Русе) спечелиха държавните титли на 100 метра при мъжете и жените по време на шампионата по лека атлетика за мъже и жени, който се провежда днес и утре на Националния стадион “Васил Левски” в столицата.

Пеев, който спечели бягането на 100 метра и на турнира “Нови звезди” миналата седмица, се наложи с резултат от 10.32 секунди (+2.4 м/сек). Втори, както и на НСА преди седмица, се нареди Светлин Иванов (СКЛА Ботев Пловдив) с 10.54 секунди. На третото място на почетната стълбичка се качи Слави Мутафов (Атлетик София) с 10.60 секунди.

При жените Ефтимова защити титлата си на 100 метра от миналата година, след като финишира убедително първа за 11.43 секунди (+2.5 м/сек). Сребърния медал извоюва Никол Андонова (СК Костенец) с 11.82 секунди, а бронза заслужи рожденичката Виктория Георгиева (КЛАСА) с 11.85 секунди.