Миньор 2015 (Перник) отнесе Фантомс и е на крачка от титлата

Непобеденият в първенството на НАЛБ тим на Миньор 2015 (Перник) записа своята 27-а поредна победа през сезона. “Жълтите” вече са на една крачка от титлата във Втора дивизия, след като доминираха над отбора на Фантомс с 89:52 (19:18, 24:19, 22:8, 24:7) в мач №1 от финалната серия за златните медали. Вторият мач между двата тима е на 16 август от 15:15.
“Фантомите” наложиха темпото си през първата четвърт и успяха първи да се отскубнат в резултата при 6:12, но Миньор отговори на предизвикателството и за отрицателно време стопи разликата и дори излезе напред - 19:18. Втората част започна със серия от 15:3 в полза на перничани, която им позволи да достигнат до двуцифрена разлика при 34:21. Фантомс все пак достигна до опонента си след две поредни тройки в края на периода, дело на Калин Костадинов и Ивайло Петров.
През второто полувреме интригата бавно угасваше, а Миньор крачеше уверено към победата. Символичните домакини си спечелиха 20-точкова преднина в края на третия период, а последната част просто оформи крайното 89:52.

Александър Ангелов бе лидер за Миньор с 29 точки, 11 борби, 6 асистенции и 3 отнети топки, Георги Георгиев се разписа с 18 пункта, 11 овладени топки и 7 завършващи подавания, а Кирил Атанасов добави 16 точки за тима си. За Фантомс Григор Божилов наниза 15 точки, а с 14 пункта и 9 борби се отчете капитанът Деян Вълчев.