Монреал спечели серията срещу Питсбърг (видео)

Артури Лехконен вкара гол 4:11 минути преди финалната сирена и Монреал спечели изненадваща победа с 2:0 срещу Питсбърг, с което Хабс затвориха квалификационната серия и заслужиха място в плейофите на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ) за първи път от три години насам.

Шей Уебър добави гол на празна врата в последните секунди и поставеният под номер 12 Монреал спечели серията срещу петия в схемата Питсбърг в четвъртия мач. Кари Прайс спря 22 удара за шести плейофен шътаут в кариерата си, благодарение на което Хабс ще срещнат Тампа Бей или Филаделфия в първия рунд на плейофите.

Тристан Джари спаси 20 удара за Пенс в първия си плейофен старт, но звездното нападение на Питсбърг, водено от капитана Сидни Кросби, не помогна особено много за каузата.