Байерн се разправи с Челси и в реванша (видео + галерия)

Байерн (Мюнхен) победи Челси с 4:1 и в реванша между двата тима от 1/8-финала в Шампионската лига. Баварците бяха спечелили с 3:0 първата среща в Лондон и днешният мач изглеждаше протоколен. Германците обаче го изиграха достатъчно сериозно и записаха нов убедителен успех на сметката си. Роберт Левандовски откри резултата в 10-ата минута от дузпа, а Иван Перишич удвои в 24-ата. Тами Ейбрахам върна едно попадение за гостите в 44-ата минута, но Корентен Толисо добави трети гол за домакините в 76-ата минута, а в 84-ата Левандовски сложи точка на спора с второто си попадение в срещата.

Хази Флик е избрал да започне мача с Роберт Левандовски в атака и Томас Мюлер зад гърба му. Серж Гнабри и Иван Перишич ще действат на крилата, а опорни халфове ще бъдат Тиаго Алкантара и Леон Горецка.

Франк Лампард пък е избрал Мейсън Маунт, Тами Ейбрахам и Калъм Хъдсън-Одой да са триото в предни позиции. В центъра на терена пък започват Нголо Канте, Рос Баркли и Матео Ковачич.

Първата възможност в мача бе за домакините. В 5-ата минута Давид Алаба стреля, но покрай вратата.

В 8-ата минута Левандовски изскочи зад защитата и бе препънат от вратаря. В първия момент съдиите отсъдиха засада, но след разглеждане с ВАР се оказа, че такава няма и това бе дузпа за Байерн, която потърпевшият Левандовски реализира.

25 Байерн Мюнхен - Челси 4:1

В 24-ата минута резултатът бе удвоен. Томас Мюлер отне топката в средата на терена и веднага подаде за Левандовски, той задържа и изчака включването на Перишич, който стреля във вратата за 2:0.

Две минути по-късно Челси можеше да се върне в мача. Хъдсън-Одой стреля от границата на наказателното поле и прати кълбото в мрежата. След разглеждане с ВАР се оказа, че е имало засада и попадението не бе зачетено.

В 44-ата минута лондончани все пак върнаха един гол. Емерсон центрира по зема, Мануел Нойер не се намеси добре и подари топката на Ейбрахам, който отблизо само я чукна във вратата за 2:1.

В началото на втората част гостите стигнаха до нов добър шанс. Мейсън Маунт изскочи зад защитата, но от малък ъгъл не успя да преодолее Мануел Нойер.

В 66-ата минута Левандовски пробва интересен удар от воле, топката рикошира коварно в играч на Челси, но мина встрани от вратата. При последвалия корнер Тиаго стреля опасно с глава и защитник изчисти пред голлинията.

В 72-ата минута мощен шут на Филипе Коутиньо мина над вратата.

В ответната атака и гостите имаха добър шанс след далечен изстрел на Рийс Джеймс, но и при него топката мина над напречната греда.

В 76-ата минута резултатът стана 3:1. Левандовски центрира отляво и Корентен Толисо успя да се провре между няколко бранители и да засече отблизо.

Никлас Зюле изстреля истинска бомба в 83-ата минута, но Вили Кабайеро успя да спаси. Минута по-късно Алваро Одриосола центрира отдясно и Левандовски с глава вкара за 4:1.

Така Байерн се класира на 1/4-финала в Шампионската лига с общ резултат 7:1 от двата мача. В следващата фаза за германския шампион обаче предстои доста по-тежък сблъсък срещу Барселона.