Шампионска Лига

Байерн се разправи с Челси и в реванша (видео + галерия)

08 август 2020 | 23:50 - Обновена
Байерн (Мюнхен) победи Челси с 4:1 и в реванша между двата тима от 1/8-финала в Шампионската лига. Баварците бяха спечелили с 3:0 първата среща в Лондон и днешният мач изглеждаше протоколен. Германците обаче го изиграха достатъчно сериозно и записаха нов убедителен успех на сметката си. Роберт Левандовски откри резултата в 10-ата минута от дузпа, а Иван Перишич удвои в 24-ата. Тами Ейбрахам върна едно попадение за гостите в 44-ата минута, но Корентен Толисо добави трети гол за домакините в 76-ата минута, а в 84-ата Левандовски сложи точка на спора с второто си попадение в срещата.

Хази Флик е избрал да започне мача с Роберт Левандовски в атака и Томас Мюлер зад гърба му. Серж Гнабри и Иван Перишич ще действат на крилата, а опорни халфове ще бъдат Тиаго Алкантара и Леон Горецка.

Франк Лампард пък е избрал Мейсън Маунт, Тами Ейбрахам и Калъм Хъдсън-Одой да са триото в предни позиции. В центъра на терена пък започват Нголо Канте, Рос Баркли и Матео Ковачич.

Първата възможност в мача бе за домакините. В 5-ата минута Давид Алаба стреля, но покрай вратата.

В 8-ата минута Левандовски изскочи зад защитата и бе препънат от вратаря. В първия момент съдиите отсъдиха засада, но след разглеждане с ВАР се оказа, че такава няма и това бе дузпа за Байерн, която потърпевшият Левандовски реализира.

В 24-ата минута резултатът бе удвоен. Томас Мюлер отне топката в средата на терена и веднага подаде за Левандовски, той задържа и изчака включването на Перишич, който стреля във вратата за 2:0.

Две минути по-късно Челси можеше да се върне в мача. Хъдсън-Одой стреля от границата на наказателното поле и прати кълбото в мрежата. След разглеждане с ВАР се оказа, че е имало засада и попадението не бе зачетено.

В 44-ата минута лондончани все пак върнаха един гол. Емерсон центрира по зема, Мануел Нойер не се намеси добре и подари топката на Ейбрахам, който отблизо само я чукна във вратата за 2:1.

В началото на втората част гостите стигнаха до нов добър шанс. Мейсън Маунт изскочи зад защитата, но от малък ъгъл не успя да преодолее Мануел Нойер.

В 66-ата минута Левандовски пробва интересен удар от воле, топката рикошира коварно в играч на Челси, но мина встрани от вратата. При последвалия корнер Тиаго стреля опасно с глава и защитник изчисти пред голлинията.

В 72-ата минута мощен шут на Филипе Коутиньо мина над вратата.

В ответната атака и гостите имаха добър шанс след далечен изстрел на Рийс Джеймс, но и при него топката мина над напречната греда.

В 76-ата минута резултатът стана 3:1. Левандовски центрира отляво и Корентен Толисо успя да се провре между няколко бранители и да засече отблизо.

Никлас Зюле изстреля истинска бомба в 83-ата минута, но Вили Кабайеро успя да спаси. Минута по-късно Алваро Одриосола центрира отдясно и Левандовски с глава вкара за 4:1.

Така Байерн се класира на 1/4-финала в Шампионската лига с общ резултат 7:1 от двата мача. В следващата фаза за германския шампион обаче предстои доста по-тежък сблъсък срещу Барселона.

Никлас Зюлевлиза Никлас Зюле
44' Тами Ейбрахам  Тами Ейбрахамгол
43' Емерсон  Емерсонжълт картон
Иван Перишичгол Иван Перишич  24'
Роберт Левандовскидузпа Роберт Левандовски  10'
8' Вилфредо Кабайеро  Вилфредо Кабайерожълт картон