Камбуров: Яд ме е, цяла седмица ги слушах, а можеше да е 5:0 за нас

Неостаряващият Мартин Камбуров, който вкара първото попадение за ЦСКА 1948 при равенството (2:2) срещу ЦСКА-София, че го е яд за изпуснатата победа, тъй като новакът поведе с 2:0 до 33-ата минута.
Камбуров допълни, че слушал цяла седмица как противникът щял да бие с 4 или 5на нула, но според него в днешния двубой можело да стане точно обратното.

“С оглед на развитието на мача мога да кажа, че ме е яд. Поздравявам моите колеги. Бяхме подценявани. Българи, млади момчета, по-опитни… Слушах цяла седмица как ще ни бият 4:0, 5:0. Ако бяхме задържали до полувремето, можеше и да стане 4 или 5 на нула, но за нас. Не ме разбирайте погрешно, те имат доста качествени и добри футболисти. Но с оглед на мача съжалявам.

Не сме чакали на контра или да се защитаваме. Треньорските указания бяха да играем офанзивно. Вкарахме два гола. В края на полувремето върнахме опонента в мача.

Накрая имахме три-четнири хубави ситуации. Имаме млади футболисти, които не се притесняват, ще влизат и ще играят.

Слушах как Али Соу ще вкара в 19-ата минута. Балъков ми каза преди мача, че аз ще вкарам в 19-ата. Тогава ли падна голът?”, каза Камбуров, след което коментира и гонения от него рекорд за голмайстор №1 в историята на елита.

“Рекордът е първо отборът да играе добре и да създава ситуации. Нямаме фикс идея отборът да подава само на Камбуров.

Горд съм с това, което издържам физически. Футболните ми качества са ясни. Ще дам всичко от себе си да помогна на младите момчета. Надявам се и те да помогнат на мен.

Днес показахме, че не трябва да се подценяват усилията на българските момчета, които играят”, завърши Камбуров.