Форест Бойс спечели дефанзивния сблъсък с Трипъл-дабъл и мечтае за златото

Поставеният под №1 в плейофите на Трета дивизия в НАЛБ отбор на Форест Бойс Ботевград спечели третата битка срещу тима на Трипъл-дабъл с 57:50 (15:7, 11:13, 16:14, 15:16) и продължава към финала. Ботевградчани елиминират противника си с 2-1 победи, като ще срещнат третия поставен Енигма Фойерверк в дуела за златните медали.
Символичните домакини запазиха мрежичката си суха цели 6 минути, в които записаха серия от 8:0, а в края на периода водеха с 15:7. Коравата защита, демонстрирана и от двата отбора, продължаваше да е основен показател и през втората четвърт, в която Форест запази преднината си за 26:20.
Отборът от Ботевград направи солидна серия от 11:2 по средата на третата част, с която стигна до 13 точки аванс при 41:28. Трипъл-дабъл все пак намери начин да заличи известна част от изоставането си и резултатът в края на периода бе 42:34 за Форест Бойс.

“Белите” се доближиха на 4 точки от съперника си при оставащи 6 минути до финалната сирена, но не успяха да направят нещо повече и играчите на Форест нанизаха 9 безответни точки, за да убият интригата и да стигнат до финала - 57:50.
Божидар Цачев вкара 13 точки и взе 7 борби за ботевградчани, Драгомир Енчев добави 12 и 9 борби, а капитанът Мариян Николов наниза 10 точки за успеха. За Трипъл-дабъл Свилен Симанов се отличи с “дабъл-дабъл” 17 точки и 11 овладени топки, а с 12 и 9 борби остана капитанът Борислав Стаменов.