Трима от Ливърпул са сред седемте номинирани за Играч на сезона

Обявиха номинираните за Най-добър млад играч в Премиър лийг

Джордан Хендерсън, Садио Мане и Трент Александър-Арнолд са тримата играчи на шампиона Ливърпул, които попаднаха в списъка от седем номинирани за Футболист на годината в Премиър лийг. Победителят се определя от привържениците, които гласуват на сайта на Висшата лига.

Капитанът на мърсисайдци Джордан Хендерсън вече взе първото от тази поредица отличия, след като наскоро без избран за №1 от Асоциацията на журналистите, пишещи за футбол. Садио Мане също имаше значим принос за успеха на Ливърпул със своите 18 гола и седем асистенции. Трент-Александър Арнолд, който по-рано днес попадна и сред номинираните за Най-добър млад играч, добави 13 асистенции и четири попадения.

Лидерът по асистенции Кевин Де Бройне, който направи 20 голови подавания през рози сезон, е единственият играч на Манчестър Сити, който попадна сред номинираните. Белгиецът реализира и 13 попадения.

Голмайсторът на Лестър Джейми Варди, който спечели "Златната обувка" в Премиър лийг с 23 попадения през сезона, без никаква изненада също е част от престижни списък от седмина номинирани. Там е и реализатор №1 на Саутхамптън Дани Ингс, който финишира само с един гол по-малко от Варди.

Последният номиниран е стражът на Бърнли Ник Поуп. Той игра във всяка една минута от сезона и записа 15 чисти мрежи.

Победителят ще бъде обявен на 13 август, четвъртък, в 12:00 часа българско време. Всеки може да даде своя глас тук!

По-късно днес ще бъдат обявени и номинираните за Най-добър мениджър през сезона.