Мартич, Контавейт и Джорджи продължават напред в Палермо

Водачката в основната схема Петра Мартич победи рускинята Людмила Самсонова с 5:7, 6:4, 6:2 и се класира на четвъртфиналите на турнира на червени кортове в Палермо, с който се подновява сезона в Женската тенис асоциация. Самсонова оказа сериозна съпротива и успя да вземе първия сет, но хърватката постепенно намери своя ритъм и обърна мача в своя полза, печелейли след два часа и половина игра.

"Доста се измъчих. Самсонова е доста неудобен съперник за моя стил на игра. Не играх добре, мачът се превърна в битка, която за радост спечелих", коментира Мартич.

Четвъртата в схемата Анет Контавейт от Естония също продължава напред след победа над Лаура Зигемунд от Германия с 3:6, 6:2, 6:2. За четвъртфиналите се класира и представителката на домакините Камила Джорджи (на снимката), която надигра словенската квалификантка Кая Юван с 3:6, 6:2, 6:4.