Георги Николов разплака Септември и прати Бом Бок на финал

8 секунди - толкова бе времето, в което отборът на Бом Бок води в резултата срещу Септември. И тези 8 секунди бяха напълно достатъчни за победа, тъй като вторият поставен в схемата на Четвърта дивизия се поздрави с успех със 72:70 (14:26, 18:11, 17:18, 23:15) над Септември, за да продължи към битката за златните медали. Победният кош за Бом Бок дойде от ръцете на Георги Николов, който наниза тройка с оставащи 8 секунди на часовника.
Септември бе много по-активният тим в началото и започна двубоя с 10 безответни точки, като запази двуцифрената си преднина до края на първата част - 14:26. Разликата се вдигна на цели 18 точки, но символичните домакини отговориха със серия от 16:3, за да се доближат на пет точки от съперника си.

След почивката активът на Септември продължаваше да се държи в рамките на 5-6 точки, а кулминацията дойде в последния период, когато играчите на Бом се вдъхновиха от безмилостните действия на Николай Мораров, който вкара 13 точки само в последната част. Победата и мястото на финала за Бом дойде благодарение на перфектна стрелба от далечно разстояние на Георги Николов и добра защита в последните осем секунди.
Николай Мораров завърши с 34 точки и 10 борби за победителите, а 14 точки отбеляза героят Георги Николов. За Септември капитанът Мартин Механджиев завърши с 18 точки, 15 борби и 7 асистенции, Александър Стоименов добави 18/4/5, Илиан Борисов записа 12 пункта и 5 овладени топки а с “дабъл-дабъл” 11 точки и 11 борби се отличи Ерик Вълчев.