Миньор 2015 (Перник) преклони глава пред Норт Уест в драма с продължение

Класика е най-точното определение за двубоя между Миньор 2015 (Перник) и Норт Уест-Глобал Тест. Перничани, които не бяха вкусвали от загубата през настоящия сезон (26 поредни победи), опропастиха двуцифрена преднина и се предадоха пред Норт с крайното 94:97 (26:21, 28:23, 15:24, 16:17, 9:12).

Срещата бе част от група “В” на турнира за Купата на НАЛБ, а двата тима доказаха, че са сред най-класните в цялата надпревара. Отборът на Норт Уест преминава към четвъртфиналите на турнира с перфектно 2-0 в групата, а Миньор ще трябва да прескача осминафалната фаза, за да си гарантира място сред най-добрите осем отбора.
Първата четвърт предложи равностойна игра и чудесни изпълнения от страна на двата тима, а резултатът се поддържаше в рамките на лек аванс в полза на Миньор. Периодът приключи при 26:21 в полза на символичните домакини, а в следващите десет минути триото Александър Ангелов-Боян Тенев-Ерик Димитров не позволяваше на съперника да ги достигне и дори увеличи аванса си на 10 точки на голямата почивка - 54:44.
В третата четвърт дойде момента за лидерите на Норт да настъпят газта. Първо Захари Петров и Петър Загоров дадоха тон за обрат с добри включвания, а след това Георги Бързаков и Борис Матраков също се отличиха, за да стопят дефицита на отбора си и дори да поведат за момент. Все пак в последните секунди на частта Димитров върна аванса в ръцете на Миньор - 69:68 преди последната четвърт.
А тя бе наистина зрелищна. Във финалните 8 минути от двубоя нито един от двата тима не излезе с повече от нормалните 2 точки преднина. В ключовите последни секунди Захари Петров бе точен на два пъти от наказателната линия за 83:85 за Норт, но кош на Ангелов върна паритета при 85:85, който бе и крайният резултат след 40 минути игра.
В продълженията Бързаков и Матраков бяха героите за Норт, след като отбелязаха всички 12 точки за тима. Първо Матраков вкара за 2 точки преднина, а след това Бързаков наниза тройка за 85:90. Миньор се опита да е конкурентен на съперника си в допълнителните пет минути, но не успя да отговори на предизвикателството на двете звезди на Норт и загуби първия си мач през настоящия сезон - 94:97.
Борис Матраков приключи дуела с 34 точки, 16 борби и 3 чадъра, Георги Бързаков наниза 28 пункта, овладя 7 топки и направи 8 асистенции, Захари Петров допълни с 15 точки и 9 борби, а Петър Загоров добави 10 точки и 9 борби.

Александър Ангелов бе лидерът на Миньор с 32 точки, 20 борби и 3 отнети топки, Боян Тенев наниза 23 точки, а Ерик Димитров се разписа с 20 точки и 5 борби.