Монреал обърна Питсбърг от 1:3 в дербито

Джеф Петри вкара в 5:33 минута на третата третина за успеха на Монреал с 4:3 над Питсбърг в дербито на вечерта в НХЛ. Монреал изоставаха с 1:3, но обърнаха мача до 4:3 и така поведоха в елиминационната серия с 2:1 победи.
Шей Уебър се отличи с гол и две асистенции за Монреал, Пол Байрън добави гол и пас, а четвъртото попадение е дело на Джоуи Дроуин. Вратарят на победителите Кари Прайс спаси 30 шута, а тимът им продължава да се бори за оцеляване, след като влезе по чудо в елиминациите след рестарта на първенството. Ако елиминират Питсбърг, канадците ще продължат към стандартните плейофи за титлата, въпреки че стартираха от 12-о място.
Патрик Хорнквист, Джейсън Зукър и Теди Блюгер вкараха за Питсбърг, които с попадението на последния поведоха с 3:1 в 5:34 минута на втората част.
Чикаго се справи със същия резултат 4:3 с Едмънтън и също поведе в серията с 2-1 победи. Матю Хаймър изравни за 3:3 5:47 минути преди сирената. А 4:30 след това Джонатан Тейвс направи 4:3. При това победно попадение защитникът на Едмънтън Итън Беър подложи стик, което създаде рикошет за шайбата и заблуди вратаря Мико Коскинен. Това е четвърти гол на Тейвс в серията.
Оли Матаа също се разписа за Блекхоукс, а вратарят им Кори Крофорд спаси 25 удара. А за Едмънтън Леон Драйсаътъл се отличи с два гола, като Конър Макдейвид също вкара и това е негово пето попадение в серията.
Флорида намали преднината на Айлендърс, след като спечели третата среща в серията с 3:2. Майк Хофман и Брайън Бойл вкараха в рамките на 2:07 минути в началото на мача. Ерик Хаула също се разписа, а вратарят Сергей Бобровски спаси 20 шута към мрежата си.
В мачовете от топ 4 на Изток Тампа Бей прекърши Бостън с 3:2 и записа втора победа. Тайлър Джонсън вкара за успеха на Лайтнинг 87 секунди преди края на срещата, за да нанесе второ поредно поражение на носителите на Президентс Трофи.
Вратарят на победителите Андрей Василевски спаси 25 изстрела, а колегата му от Бостън Туука Раск имаше повече работа и отрази 32 шута. За Бостън пък вкараха Чарли Макевой и Крис Уагнър.