Победа и загуба за българите в Румъния

Последният кръг в плейофа за оставане в Лига 1 на Румъния донесе смесени емоции за българите, които се подвизават там. Сепси с Ради Димитров в състава си победи с 1:0 Академика (Клинчени) и така си гарантира оцеляването. Българският бранител записа пълни 90 минути, а точен за успеха на неговия тим бе Дякону в 26-ата минута.

В същото време Волунтари на Божидар Митрев загуби с 0:2 като гост на Чиндия (Търговище). Българският страж обаче остана на пейката.

След този кръг Сепси се намира на 3-ото място във втората осмица с 34 точки. Волунтари пък е точно над чертата на 5-ото място с 31 точки.

Това обче не е окончателно класиране, тъй като Динамо (Букурещ) има 5 отложени мача заради заразени играчи с COVID-19. В момента отборът заема предпоследното 7-о място и изостава на 6 точки от спасителната 5-а позиция. Тепърва от федерацията трябва да решат как да процедират, тъй като е малко вероятно тези срещи да бъдат изиграни. Говори се, че "Кучетата" ще останат в елита, като Лига 1 ще бъде увеличена от 14 на 16 отбора.