Славов и Гатев поведоха Паляците към първи успех в Купата на НАЛБ

Отборът на Паляците започна участието си в турнира за Купата на НАЛБ с трудна победа над Роботите - 92:86 (24:19, 26:14, 20:22, 22:31) в среща от група “Г” на шампионата. Символичните домакини бяха по-добрият отбор през първото полувреме, завършило при 50:33, а разликата се запази и след края на третата четвърт, благодарение на лидерите Мартин Славов и Христо Гатев - 70:55.
В последния период обаче Роботите намериха ключа с играта в подкошието, помогнала им да стопят дефицита си на една точка след две поредни тройки на Валери Ассев и Радослав Йорданов - 78:77 Нова тройка на Йорданов две минути по-късно обърна мача в полза на Роботите при 81:84, а двубоят предложи страхотна интрига в края, приключила след перфектна стрелба от далечно разстояние на Иван Згурафов от Паляците, дала 4 точки преднина на победителите при 90:86. Крайното 92:86 бе оформено след кош на Гатев.
Христо Гатев завърши с “дабъл-дабъл” от 33 точки, 15 борби и 6 асистенции, Мартин Славов също бе на висота с 28 точки и 15 борби, Иван Згурафов наниза 15 точки, а капитанът Боян Гагов завърши с 11/8/5. Радослав Йорданов наниза 24 точки и направи 8 асистенции за Роботите, Владимир Петров добави 20 пункта и 10 борби, а Валери Ассев вкара 12 точки за 11 минути игра.

Поставеният под №2 в плейофите на Четвърта дивизия Бом Бок изравни серията си със седмия Септември след успех със 71:63 (15:12, 18:14, 19:16, 19:21) в мач №2 от полуфиналната фаза. Победителите преживяха ранен шок, тъй като след само 3 минути игра изоставаха с 0:10, но се съвзеха до края на периода и повече не изпуснаха преднината си.
Днес от 19:00 е третият мач от серията, който ще реши и втория финалист в дивизията. Както стана известно, поставеният под №1 Ликуифайд чака съперника си в битката за златото, след като се наложи с 2-0 победи над Кобилдър Викингс.

Николай Мораров завърши с 23 точки и 16 борби за Бом Бок, Момчил Недялков вкара 16 и овладя 5 топки, капитанът Стефан Стоянов наниза 12 точки и взе 10 борби, а Георги Николов добави 10 точки.
За Септември капитанът Мартин Механджиев се отличи с 16 точки, 20 борби и 5 асистенции, Димитър Христов наниза 15 точки, а с 10 остана Веселин Колев.