Харогейт Таун с исторически пробив

Скромният отбор на Харогейт Таун се наложи с 3:1 над Нотс Каунти в баража за влизане в Лига 2. Клубът е професионален едва от 2017 година, промоцията спечелена след вчерашното голово шоу е най-голямото постижение в историята му. Момчетата на Саймън Уийвър откриха резултата още в петата минута с гол на Джордж Томпсън. В 28-ата минута Конър Хол удвои аванса. Нотс Каунти върна интригата в мача в самото начало на второто полувреме, след гол на Калъм Робъртс. Всичко приключи в 70-ата минута, когато Джак Даймънд намери очертанията на вратата, пазена от Сам Слоукомб. Мениджърът на Харогейт Саймън Уийвър определи събитията от снощи като сбъдната приказка.