Фиорентина изпрати СПАЛ в Серия “Б” с победа (видео)

Отборът на Фиорентина постигна победа с 3:1 при гостуването си на СПАЛ 2013 от последния кръг на Серия “А” за сезона.

Резултатът в полза на “виолетовите” откри Алфред Дънкан в 30-ата минута. Техният аванс не се запази дълго, тъй като в 39-ата Марко Д’Алесандро изравни за домакините. През втората част обаче съперникът им непрестанно търсеше нови голове и стигна до два такива в края на мача. В 89-ата минута Кристиан Куаме се разписа с глава след центриране от корнер, а в добавеното време Ерик Пулгар беше точен от дузпа, отсъдена за фаул на Кевин Бонифаци срещу Федерико Киеза.

Така Фиорентина завършва сезона с 49 точки, които му отреждат 10-ата позиция в класирането преди изиграването на останалите срещи от кръга. СПАЛ пък напуска италианския елит на последното 20-о място с актив от едва 20 пункта.