Селтик стартира на висока скорост

Селтик започна новия сезон с убедителна победа. "Детелините", които са се устремили към десета поредна титла, отнесоха Хамилтън с 5:1. С хеттрик се отличи Одсоне Едуард.

Тимът на Нийл Ленън обаче не бе особено впечатляващ в началото на срещата. Хамилтън започна по-добре, но Едуард откри резултата в 20-ата минута. Скот Мартин успя да изравни след рикошет. След половин час игра Фримпонг направи резултата 2:1.

Звездата на Селтик реши мача с два бързи гола в началото на второто полувреме, а в самия край резервата Климала оформи крайното 5:1.

Едуард опрадва очакванията още на старта, но не е ясно докога "детелините" ще успеят да го задържат. Представянето му привлича погледи на по-богати отбори, а трансферният прозорец е отворен.
Въреки голямата загуба, в играта на Хамилтън имаше положителни елементи. Повод за гордост бе и фактът, че в стартовия състав бяха шест юноши на клуба.