И Суперкупата е за Локо Пд! Лудогорец не оказа сериозна съпротива на вдъхновените "смърфове" (видео+галерия)

След Купата Локомотив (Пловдив) спечели и Суперкупата на България! Това стана след победа с 1:0 над Лудогорец в Разград, а единственото попадение реализира Димитър Илиев в 89-ата минута.

Успехът на смърфовете бе напълно заслужен, тъй като те създадоха далеч по-добрите възможности за гол. Превъзходството на пловдивчани стана доста сериозно след 64-ата минута, в която орлите останаха с човек по-малко след директен червен картон на Джордан Икоко. Защитникът бе изгонен за бутане на Масоеро при спряна игра.
Сред 11-те на орлите стартира едно от новите попълнения - Алекс Сантана. В групата не попаднаха Антон Недялков, Сисиньо, Баджи, най-новото новото попълнение Текпетей и контузеният Вандерсон.
70 СУПЕРКУПА: Лудогорец - Локомотив (Пловдив)
В първите десетина минути играта бе равностойна и без положения пред вратите. В 12-ата минута Анисе и Витанов се сблъскаха във въздуха глава в глава, халфът на смърфовете получи аркада и се наложи смяната му с Давид Малембана.
В 19-ата минута Битон завърши с опасен шут добра атака на разградчани, Луков не успя да улови и при добавката Жоржиньо реализира. Попадението обаче правилно бе отменено поради засада.
В 33-ата минута Локо разигра заучено положение от фаул, което завърши с изстрел на Аралица с глава, излязъл в аут. Пет минути по-късно Илиев и Аралица комбинираха в наказателното поле на Лудогорец. Последва изстрел със задна ножица на тарана на пловдивчани, който излезе над напречнета греда.
В 43-ата минута Локо комбинира отлично отдясно, Умарбаев нахлу под ъгъл почти до малкото наказателно поле и стреля, като топката щеше да се озове в мрежата на Лудогорец. Намиращият се в засада Томашевич обаче реши да я довкара в празната вратата и го стори, което коства попадението на смърфовете.
В ответната атака Чибота за малко не реализира с глава след неразчетено излизане на Луков, но топката не намери очертанията на празната врата.
В заключителните секунди на първата част Аралица шутира атрактивно от воле, а Ренан изби в корнер.
Втората част отново стартира равностойно, но постепенно Локо започна да създава все по-опасни ситуации, на които до края на срещата Лудогорец така и не успяваше да отговори.
Първата голова атака за това полувреме дойде в 58-ата минута. Умарбаев отне топката около центъра на терена, напредна с нея и с отличен пас изведе Аралица сам срещу вратаря. Таранът обаче се засуети и стреля в крака на застигналия го Григоре, след което Ренан улови.

Локомотив изпусна ново положение в 63-ата минута. Карагарен центрира остро по земя към Салинас, който стреля от упор, а Ренан изби. Последва добавка на Аралица от два-три метра, но тя не се получи добре и се отби в тялото на Терзиев.
Само 120 секунди по-късно Джордан Икоко блъсна Масоеро при спряна игра и реферът Волен Чинков вдигна директен червен картон на бранителя на Лудогорец.
В 69-ата минута Ренан спаси пореден опасен шут, този път на Карагарен. В 81-ата минута пловдивчани пропиляха още една добра ситуация, когато Алмейда изпревари Чибота и стреля с глава, но над напречната греда.
Логичното се случи чак в 89-ата минута, когато Локо успя да материализира сериозното си превъзходство що се отнася до головите положения. Алмейда намери Карагарен, крилото чукна с едно докосване към Димитър Илиев, Григоре закъсня да го покрие и капитанът на смърфовете с ефектен шут от воле не остави шанс на Ренан за крайното 1:0.
Така Локомотив завоюва втора Суперкупа в своята история, а Лудогорец пропусна възможността да излезе еднолично на върха по спечелени трофеи от тази надпревара, оставайки с четири, колкото има и ЦСКА.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 0:1