Клипърс счупиха рекорд при разгром над Зайън и Пеликанс (видео)

Воден от звездите Кауай Ленърд и Пол Джордж, отборът на Лос Анджелис Клипърс нагледно демонстрира какво представлява перфектен мач. Селекцията на старши треньора Док Ривърс размаза Ню Орлиънс със 126:103 (37:25, 40:20, 26:21, 23:37), като дори счупи рекорда за най-много тройки в историята на организацията със своите 25 (от 47 опита) в снощния дуел.

Клипърс отново не можеха да разчитат на реализаторите Лу Уилямс и Монтрез Херъл, но дори и без тях решиха мача за само едно полувреме, тъй като още на голямата почивка вече имаха аванс от 32 точки. За Пеликанс Зайън Уилямсън отново беше под мониторинг и престоя едва 14 минути на паркета, отчитайки се със 7 точки и 5 борби. Загубата е втора поредна за Пеликанс, които вече изостават на 4 победи от осмия на запад Мемфис.
Пол Джордж бе под пара с 28 точки, от които 8 тройки, и 3 отнети топки. Кауай Ленърд добави 24 точки, 6 борби и 5 асистенции, а с 15 пункта завърши Реджи Джаксън.
Никил Аликзандър-Уокър бе точен с 15 точки за "пеликаните", Брандън Инграм вкара 14 точки, с 12 завърши Дерик Фейвърс, а с по 11 точки приключиха Франк Джаксън и Джей Джей Редик.