Имобиле изравни рекорда за най-много голове (видео)

Чиро Имобиле изравни рекорда на Гонсало Игуаин за най-много голове в рамките на един сезон в Серия А с 36 попадения. 30-годишният нападател на Лацио се разписа в пети пореден мач. Неговият тим обаче загуби с 1:3 при гостуването на Наполи в среща от последния кръг на първенството. Римляните завършиха на четвърто място в крайното класиране.

Наполи поведе след ранен гол на Фабиан Руис. Имобиле изравни в 22-ата минута, но домакините стигнаха до успеха след почивката. Инсиние направи 2:1 от дузпа в 54-ата минута, а малко преди края влезлият като резерва Политано оформи крайния резултат.

Имобиле стана голмайстор на Серия А за трети път в кариерата си с 36 гола. Той изравни рекорда на Игуаин точно на "Сан Паоло", където аржентинецът го постави през 2016 г. Чиро официално е новият носител на "Златната обувка" на Европа. Италианецът изпревари Роберт Левандовски, който завърши сезона с 34 гола в Бундеслигата. На трето място остана Кристиано Роналдо, който вкара 31 попадения в първенството.