100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4

Бреша се сбогува със Серия “А” с реми срещу Сампдория (видео)

Отборите на Бреша и Сампдория завършиха наравно 1:1 на “Марио Ригамонти” в мача, с който беше открит последният кръг в Серия “А” за сезона.

В 26-ата минута Даниеле Гасталдело игра с ръка и така се стигна до дузпа за “моряците”. Ветеранът Фабио Куалярела обаче стреля над вратата при удара си от бялата точка. В 41-ата минута неговият отбор все пак стигна до гол след чудесен шут на Мехди Лерис от границата на наказателното поле. В 49-ата “лъвовете” също получиха дузпа след фаул на вратаря Владимиро Фалконе срещу Флориан Айе, като Ернесто Торегроса показа по-точен мерник от противниковия нападател и изравни резултата.

В 69-ата капитанът на домакините отново се разписа, но голът му не беше зачетен поради засада. В 76-ата пък удар на Яромил Змрал разтресе напречната греда. В добавеното време резервата на генуезците Кристофър Аскилдсен си изкара втори жълт картон и така беше изгонен от игра. Малко преди последния съдийски сигнал пък гол на Куалярела не беше признат заради засада.

Така Бреша завърши на 19-ата позиция в класирането с 25 точки и напусна италианския елит след едва един сезон в него. Сампдория пък е 14-и с 42 пункта в своя актив.