Рома развали шампионските празненства на Юве (видео + галерия)

Рома развали шампионските празненства на Ювентус, след като постигна успех с 3:1 над "Старата госпожа" насред Торино в сблъсъка между двата тима от последния 38-и кръг на "Серия "А". Мачът бе без значение и за двата отбора, които играеха само за честта си. "Бианконерите" отдавна си осигуриха Скудетото, докато "Вълците" знаеха, че завършват на 5-ото място в крайното класиране. Това позволи и на треньорите да направят доста промени в съставите си. Домакините поведоха с гол на Гонсало Игуаин още в 5-ата минута, но гостите обърнаха нещата в своя полза чрез Никола Калинич в 23-ата и Диего Пероти в 44-ата минута от дузпа и в 52-ата минута.

Така Рома прекъсна серията на Юве от 39 поредни мача без загуба като домакин. Освен това записа първи успех над "бианконерите" като гост от 10 години насам. Второто поредно поражение пък със сигурност вгорчи празненствата на торинци, които получиха Скудетото веднага след края на двубоя.
Маурицио Сари явно мислеше за предстоящия реванш с Лион в Шампионската лига. Той даде почивка на някои ключови играчи, сред които и Кристиано Роналдо. Домакините разчитаха на Гонсало Игуаин, Федерико Бернардески и Лука Дзанимакия в атака. В средата започнаха Симоне Мураторе, Блес Матюиди и Адриен Рабио.

Гостите пък заложиха на Никола Калинич, Николо Дзаниоло и Диего Пероти в предни позиции. Гонсало Вийяр и Браян Кристанте бяха двамата в центъра на терена.

Юве откри резултата още с първата си възможност. В 5-ата минута при едно заучено положение от корнер Бернардески подаде към Рабио на първата греда, той продължи към Игуаин, който отблизо засече топката във вратата за 1:0.

Рома успя да се върне в мача в 23-ата минута също след корнер. Пероти центрира, Калинич се пребори във въздуха с Даниеле Ругани и с глава насочи топката във вратата за 1:1.

21 Рома развали празника на Ювентус при връчването на Скудетото

В 30-ата минута домакините организираха чудесна атака на скорост, Джанлука Фработа получи извеждащ пас и стреля по земя, като кълбото мина на сантиметри от гредата.

В 36-ата минута "Вълците" можеха да направят пълен обрат, но гол на Рикардо Калафиори бе отменен, тъй като топката напусна терена при центрирането от корнер.

В 44-ата минута обаче Рома все пак излезе напред в резултата. Калафиори получи в наказателното поле, финтира Данило и си изпроси дузпа, а Диего Пероти бе точен за 1:2 от бялата точка.

"Бианконерите" имаха първата възможност за втората част, когато Игуаин се измъкна и стреля опасно, но се оказа, че е бил и в засада.

В 49-ата минута Рома отговори с коварен шут на Дзаниоло, който принуди Войчех Шчесни да прави блестящо спасяване под напречната греда.

Гостите стигнаха до трети гол в 52-ата минута. Дзаниоло пое в средата на терена, напредна на скорост и пусна извеждащ пас за Пероти, който хладнокръвно реализира - 1:3.

Юве можеше да се върне в мача в 59-ата минута, когато Игуаин върна за Аарън Рамзи, който стреля от движение и нацели гредата.

В 67-ата минута обаче римяните организираха опасна контраатака, завършила с мощен удар на Пероти, който принуди Шчесни да прави ново важно спасяване.

В ответната атака и Юве имаше добър шанс. Данило стреля от дистанция и след рикошет кълбото мина до вратата.

В 78-ата минута Игуаин отправи опасен изстрел, който обаче не намери очертанията на вратата.

В 90-ата минута резервата Марко Оливиери се откъсна зад защитата и тества рефлексите на вратаря Даниел с диагонален удар, но бразилецът се намеси успешно.

След този мач вече е ясно, че Ювентус приключва сезона като шампион с 83 точки, но завършва само с точка повече от втория Интер. Рома пък е на 5-ото място с краен актив от 70 точки.