Шестнайсетгодишен поведе Левски към успех, Робърта с гол-шедьовър и уникален пропуск (видео+снимки)

Раздираният от финансови проблеми Левски надигра с 2:1 Витоша (Бистрица) в генералната си репетиция преди началото на сезона в efbet Лига. Сините дръпнаха с два гола след точни изстрели на 16-годишния талант Марин Петков (22) и на Найджъл Робърта (50), който вкара атрактивно от фаул. Бистричани намалиха чрез Алекс Терзийски в 84-ата минута.

Малко след това, в 85-ата минута, Робърта можеше да се разпише още веднъж, но от два метра улучи напречната греда, а не празната врата.

52 Левски - Витоша (Бистрица)
Капитанът на Левски Иван Горанов и Станислав Иванов пропуснаха двубоя, а в проверката не играха още контузеният Холмар Ейолфсон и вратарят Георги Георгиев. Дебют направи Орлин Старокин, който игра като централен защитник, а след смяната на Николай Михайлов сложи и капитанската лента.
Под рамката на вратата започна Николай Михайлов, а Ивайло Найденов, Старокин, Янис Каргас и Здравко Димитров стартираха в защита. Юношите на клуба Илия Юруков, Марин Петков и Мартин Петков също намериха място в 11-ката на сините, а останалите титулярни бяха Спиерингс, Паулиньо и Робърта.
Левски можеше да открие резултата в 12-ата минута, когато Робърта проби отдясно и подаде към намиращия се на метър пред празната врата Мартин Петков, но юношата на сините стреля в аут. Само 180 секунди по-късно домакините направиха нов пропуск. Мартин Петков центрира великолепно към Робърта, който стреля с глава покрай вратата.
По-добрата игра на Левски даде резултат в 22-ата имнута, когато Марин Петков откри резултата. 16-годишният юноша на сините се възползва от остро центриране отдясно, овладя на 15-16 метра срещу вратата и с шут по земя вкара за 1:0.
В 28-ата минута Витоша си изработи добър шанс да изравни, но Христо Иванов стреля слабо останал очи в очи с Николай Михайлов и стражът на Левски спаси.
Секунди преди края на първата част Марин и Мартин Петкови разиграха добре пред наказателното поле на гостите, последва шут на втория, който Кръстев улови.
Пет минути след почивката Левски удвои. Робърта бе фаулиран на 22-23 метра фронтално срещу вратата, нагърби се сам с изпълнението на нарушението и след страхотен удар над стената в стил "Кристиано Роналдо" не остави шанс на Кръстев - 2:0.
След час игра наставникът на домакините Георги Тодоров започна да извършва смени, което се отрази на представянето на сините и Витоша опита да направи нещо по-сериозно в предни позиции, но удари на Садула и Сандански не затрудниха резервния страж Андонов.
В 81-ата минута Патрик Галчев отне топката от състезател на Витоша, напредна отдясно и отправи опасен диагонален удар по земя от 25 метра, който профуча покрай дясната греда.
Три минути след тази ситуация бистричани върнаха едно попадение чрез Алекс Терзийски, който засече от два метра в празната врата центриране отляво.
Секунди по-късно, в 86-ата минута, Робърта направи рядко срещан пропуск.
Насиру Мохамед проби по дясното крило и пусна по земя към тарана, който от два метра фронтално срещу празната врата уцели напречната греда.

ЛЕВСКИ - ВИТОША 2:1