Помогнаха ли съдиите на Янис и Милуоки?

Янис и Мидълтън обезличиха Селтикс, слаб мач за Тейтъм

Милуоки Бъкс стигна до победата над Бостън Селтикс в първия си мач от рестарта на сезона в "Дисни Уърлд". "Елените" извоюваха своята победа №54 за сезона, благодарение на перфектните действия на лидера си Янис Адетокумбо, завършил с 36 точки. Отсъжданията на реферите обаче превзеха центъра на вниманието след края на срещата, а спорните ситуации са две на брой. Янис бе натрупал пет фаула на сметката си преди финалните моменти от мача. При оставащи 2:32 минути на часовника и атака на Бостън, Адетокумбо удари центъра на Селтикс Даниел Тайс в опита си да избегне заслон от негова страна. Играта моментално бе спряна, за да могат реферите да прегледат ситуацията на видеоповторение. Фаул на гръцкия национал не бе отсъден и така той се спаси от принудително сядане на пейката.

Минута по-късно отново "най-полезният играч" на НБА бе сред замесените в дискусионна ситуация. Адетокумбо проби от периметъра и полетя за поднасяне, но в същия момент Маркъс Смарт застана с тяло пред него и на първо четене изкара шестото лично нарушение на гърка. След преразглеждане на случилото се съдиите отказаха да отчетат фаул на Янис и за сметка на това свириха нарушение на Смарт, което се оказа ключово за крайния резултат, тъй като Адетокумбо наниза наказателния и даде 3 точки преднина на своя тим.

"Обяснението на съдиите бе, че съм закъснял с позицията си. На всеки му е ясно за какво става въпрос: това щеше да е 6-ото нарушение Янис, но те не искаха да го извадят от игра", коментира Смарт след мача.