Ботев (Пд) вкара три на Етър на "Трейс арена"

Ботев (Пловдив) надви Етър с 3:0 в контролна среща преди старта на сезон 2020/2021. Тодор Неделев (10) изведе тима си напред след точно изпълнение на дузпа, а Иван Василев (78) удвои. Лъчезар Балтанов (88) оформи крайния резултат с хубав шут от далечна дистанция. Спарингът се проведе на "Трейс арена" в Стара Загора.

В стартовия състав на "канарчетата" попаднаха всички нови попълнения за "канарчетата" през това лято - Виктор Генев, Мите Цикарски, Славчо Шоколаров, Мишел Еспиноса, Маркиньос Педросо и Атанас Илиев.
Още в 10-ата минута Тодор Неделев изведе "канарчетата" напред. Звездата на Ботев реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу Антонио Вутов в наказателното поле. В 14-ата минута "болярите" можеха да възстановят равенството, но удар на техен футболист премина на сантиметри от страничния стълб на вратата зад Янко Георгиев. В 23-ата минута новото попълнение в състава на "канарчетата" Мите Цикарски пропусна да се разпише след добро взаимодействие с другия нов в Ботев - Атанас Илиев. Националът на Северна Македония обаче не успя да преодолее вратаря на символичните гости. В следващите минути двата тима си размениха по две опасни атаки, които обаче не завършиха с гол. В края на първото полувреме Етър имаше нова възможност да изравни, но удар към вратата на Георгиев беше блокиран и излезе в ъглов удар.
С началото на второто полувреме наставникът на Ботев Ферарио Спасов направи пет промени. В игра се появиха Георги Аргилашки, Лъчезар Балтанов, Филип Филипов, Станислав Шопов и Кристиян Добрев. Те замениха Янко Георгиев, Мите Цикарски, Иван Бандаловски, Мишел Еспиноса и Антонио Вутов.
В 66-ата минута точен шут на Крис Добрев не затрудни стража на "виолетовите". В 78-ата минута Ботев стигна до втори гол чрез младока Иван Василев, който надскочи защитник на Етър след центриране на Славчо Шоколаров от фаул. Две минути преди края на срещата Лъчезар Балтанов оформи крайното 3:0 с мощен шут от около 20 метра.

БОТЕВ - ЕТЪР 3:0